Δημήτρη Αλίβερτη

Λόγω του γεγονότος ότι εμφανίστηκε θετικό κρούσμα SARS-CoV2 σε φοιτητή του 2ου έτους που συμμετείχε στα μαθήματα της Τρίτης 16/11 καλούνται ΟΛΟΙ οι φοιτητές που παρακολουθούν τα μαθήματα του 2ου έτους (εμβολιασμένοι και μη) να κάνουν το ταχύτερο rapid test πριν προσέλθουν στα μαθήματα/εργαστήρια της Πέμπτης 18/11.

Υπενθυμίζεται πως υπάρχει από το Πανεπιστήμιο προγραμματισμένη διενέργεια τεστ ταχείας ανίχνευσης του κορωνοϊού την Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2021 από τις 11.00 μέχρι τις 14.00 στην είσοδο του Τμήματος Φυσικής.

Συνιστάται η παρακολούθηση της υγείας σας για την ύπαρξη συμπτωμάτων:

  • Πυρετός 
  • Βήχας (συνήθως ξηρός αλλά μπορεί και με απόχρεμψη)
  • Λαχάνιασμα ή δυσκολία στην αναπνοή
  • Κρυάδες, Ρίγος (τρέμουλο)
  • Μυαλγίες
  • Κεφαλαλγία
  • Πονόλαιμος
  • Ξαφνική απώλεια γεύσης ή όσφρησης
  • Ναυτία, έμετος, κοιλιακό άλγος, διάρροιες

Οι κατατακτήριες εξετάσεις εισαγωγής στο Τμήμα ΒΕΤ θα διεξαχθούν σύμφωνα με τον παρακάτω προγραμματισμό:

  • Τετάρτη 26.05, 09.00-12.00, Φυσική
  • Τετάρτη 26.05, 15.00-18.00, Χημεία
  • Πέμπτη 27.05, 10.00-13.00, Βιολογία

Οι εξετάσεις θα γίνουν στην Αίθουσα 4 του Τμήματος (1ος όροφος, Μεταβατικό Κτίριο)

 

Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές και οι υποψύφιοι διδάκτορες του Τμήματος, παρακαλούνται να συμπληρώσουν τα στοιχεία που ζητούνται στη φόρμα που υπάρχει στον παρακάτω σύνδεσμο:

https://forms.gle/a3zZ35oFJxUoXJAb6

για τη διενέργεια των SelfTest

Η δήλωση είναι υποχρεωτιική και πρέπει να γίνει ΣΗΜΕΡΑ 12.05.2021 μέχρι τις 12.00

Οι φοιτητές του Τμήματος, οι οποίοι εκπονούν τη διπλωματική τους εργασία, παρακαλούνται να συμπληρώσουν τα στοιχεία που ζητούνται στη φόρμα που υπάρχει στον παρακάτω σύνδεσμο:

https://forms.gle/38iBdZFpZpxFxkTU7

για τη διενέργεια των SelfTest

Η δήλωση είναι υποχρεωτιική και πρέπει να γίνει μέχρι την Κυριακή στις 09.05.2021

Μην προσέρχεστε στους χώρους του ιδρύματος σε περίπτωση που παρουσιάζετε συμπτώματα ασθένειας (όχι απαραίτητα μόνο συμπτώματα COVID-19)

Ενημερώνετε για την κατάστασή σας ώστε να ληφθεί μέριμνα για την αναπλήρωση των ασκήσεων

Προκειμένου να συμμετάσχετε στην εξέταση του μαθήματος "Εργαστηριο Χημείας Ι" εγγραφείτε στο ecourse του μαθήματος.

Τα στοιχεία σας στο eCourse να συμφωνούν με εκείνα στο Φοιτητολόγιο (ClassWeb), εκτός της διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όπου στο eCourse θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την ιδρυματική σας διεύθυνση (bl0****@uoi.gr)

Περισσότερες πληροφορίες και το Πρόγραμμα εξέτασης στις ανακοινώσεις στο ecourse του μαθήματος

Η εξέταση του Εργαστηρίου Χημείας ΙΙ θα διεξαχθεί προφορικά. Παρακαλω συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα μέχρι την 

ΤΕΤΑΡΤΗ 16.09.2020

προκειμένου να σχηματιστούν οι ομάδες.

Τα ονόματα και οι ώρες εξέτασης θα αναρτηθούν στο ecourse 

 

Προκειμένου να συμμετάσχετε στις εξετάσεις θα πρέπει να εγγραφείτε στην ομάδα του μαθήματος στο Microsoft Teams (κωδικός ομάδας: tgtciqo).

Όσοι δεν έχουν εγγραφεί στο eCourse θα πρέπει να εγγραφούν άμεσα

ΠΡΟΣΟΧΗ: τα στοιχεία σας στο eCourse να συμφωνούν με εκείνα στο Φοιτητολόγιο (ClassWeb), εκτός της διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όπου στο eCourse θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την ιδρυματική σας διεύθυνση (bl0****@uoi.gr)

Περισσότερες πληροφορίες στις ανακοινώσεις στο ecourse του μαθήματος

Σάββατο, 15 Φεβρουαρίου 2020 19:33

Έναρξη "Εργαστηρίου Χημείας Ι"

Το Εργαστήριο Χημείας Ι θα ξεκινήσει από τις 17.02.2020 σύμφωνα με τον παρακάτω προγραμματισμό:

Δευτέρα 17.02.2020 έως Τετάρτη 19.02.2020:

  • Παραλαβή θέσεων
  • Κανονισμός λειτουργίας του εργαστηρίου
  • Κανόνες Ασφαλείας Εργαστηρίου.

Αναλυτικά η κατανομή σε ομάδες ανά μέρα και ώρα άσκησης έχει ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ 17.02.2020
             
ΟΜΑΔΑ 1η ΩΡΑ: 14.00     ΟΜΑΔΑ 4η ΩΡΑ:15.30  
ΌΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ   ΌΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ
MINELAS KOTSOLARIS 2362   ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥ 2360
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ MHTKA 2299   ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΚΩΤΟΥΛΑ 2288
ΜΑΡΙΑ ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ 2234   ΑΣΠΑΣΙΑ ΛΑΒΑΖΟΥ 2289
ΆΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ  ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΥ 2235   ΜΑΞΙΜΟΣ ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ 2290
ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡΙΑ ΑΜΠΑΤΙΕΛΟΥ 2236   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΛΙΑΠΗ 2291
ΗΛΙΑΝΑ ΑΣΠΑΣΙΑ ΑΝΔΡΕΟΥ 2237   ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΑΡΚΟΥΤΗ 2293
ΜΑΡΙΑ ΑΝΔΡΕΟΥ 2238   ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ-ΡΑΦΑΕΛΑ ΜΑΡΟΥΔΗ 2294
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ 2239   ΑΘΗΝΑ ΜΑΣΑΑΝΤ 2296
ΒΑΣΙΛΕΙΑ  ΒΑΪΤΣΗ 2241   ΛΥΔΙΑ  ΜΕΓΓΟΥ 2297
ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ 2359   ΙΩΑΝΝΑ ΜΕΛΑ 2298
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  ΒΑΣΙΛΑΚΗ  2363   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2160
ΜΑΡΙΝΑ ΒΕΛΟΓΙΑΝΝΗ 2242   ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΗΤΚΑ 2299
ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ 2243   ΜΙΧΑΗΛ  ΜΠΑΜΙΕΔΑΚΗΣ  2301
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  ΒΟΥΣΤΡΟΥ 2244   ΘΩΜΑΣ ΜΠΑΡΔΟΣ 2302
ΜΑΛΑΜΑ  ΓΑΛΑΝΟΥ  2247   ΜΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΜΠΕΝΕΚΟΥ  2304
ΑΡΣΕΝΟΗ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΗ 2248   ΜΑΡΙΑ ΑΓΑΘΗ ΜΠΕΝΕΤΣΗ 2305
ΑΝΔΡΙΑΝΗ ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑ 2353   ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΠΟΥΛΑΛΑ 2306
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΚΑΡΤΖΩΝΗ 2250   ΧΑΙΔΩ ΞΗΤΑ 2309
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΧΡΗΣΤΟΥ 2349        
             
ΤΡΙΤΗ 18.02.2020
             
ΟΜΑΔΑ 2η ΩΡΑ: 14.00     ΟΜΑΔΑ 5η ΩΡΑ:15.30  
ΌΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ   ΌΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΙΡΗΝΗ  ΓΚΟΥΓΚΟΥΣΤΑΜΟΥ 2252   ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΑ 2300
ΜΑΡΙΑ ΓΚΟΥΖΙΩΝΗ 2253   ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 2310
ΌΛΓΑ ΔΕΛΗΠΕΤΡΙΔΟΥ 2255   ΜΑΡΙΑ  ΠΑΓΚΟΥΤΣΟΥ 2311
ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΔΗΜΑΣ 2256   ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΝΔΗ 2312
ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΔΙΑΚΟΥΜΗ 2257   ΕΙΡΗΝΗ  ΠΑΝΤΕΛΗ  2313
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΟΒΑΣ 2258   ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΝΤΖΗ 2358
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΟΞΟΠΟΥΛΟΣ 2259   ΌΛΓΑ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 2314
ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΔΟΣΗΣ 2260   ΧΡΥΣΑ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 2315
ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ  2261   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ 2316
ΕΛΙΣΑΒΕΤ  ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΟΥ  2262   ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 2318
ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΡΟΣΟΥ 2263   ΑΓΑΠΗ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗ 2319
ΜΠΕΪΖΑ ΕΜΠΛΙΟΥΚ 2264   ΑΡΙΣΤΕΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ 2320
ΧΡΗΣΤΟΣ ΖΙΑΓΚΟΣ 2365   ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ 2321
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΕΡΑΣΙΑ ΖΥΜΑΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ 2266   ΜΑΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΡΛΑΝΤΖΑ 2322
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 2268   ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΡΓΑΝΤΑΣ 2323
ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 2357   ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΟΥΛΙΟΥ 2325
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ  ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ  2270   ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΒΙΒΙΑΝ ΡΙΖΟΥ 2326
ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΝΝΗ 2125   ΕΛΒΊΡΑ ΣΑΚΚΟΥΔΗ 2327
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΡΑΦΑΕΛΑ ΚΑΠΕΤΑ 2271   ΡΟΖΑΛΙΝΤΑ ΣΑΟΥΝΤ 2329
             
ΤΕΤΑΡΤΗ 19.02.2020
             
ΟΜΑΔΑ 3η ΩΡΑ: 14.00     ΟΜΑΔΑ 6η ΩΡΑ:15.30  
ΌΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ   ΌΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  ΚΑΡΑΒΗ  2272   ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΣΕΡΕΤΗ 2330
ΜΑΡΙΑ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ 2273   ΓΙΟΝΙΑΝΤ ΣΕΧΟΥ 2354
ΑΝΤΩΝΙΟΣ  ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2274   ΖΑΦΕΙΡΙΑ-ΣΑΜΠΡΙΝΑ ΣΕΧΟΥ 2331
ΜΑΡΙΑ ΚΑΡΑΤΟΛΙΟΥ 2275   ΘΕΟΔΩΡΑ ΣΙΩΖΙΟΥ 2332
ΝΙΚΟΣ ΚΑΣΤΕΛΛΟΣ  1984   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΠΑΝΟΥΔΗ 2333
ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΚΑΤΣΙΜΠΟΥΡΑ  2277   ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ 2334
ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ ΚΕΦΑΛΑ 2278   ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ 2338
ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΡΙΑ  ΚΙΛΑΡΟΓΛΟΥ 2279   ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ 2339
ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΛΑΔΗ ΚΑΡΑΛΗ 2280   ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΣΙΑΜΠΑΣ 2341
ΕΙΡΗΝΗ ΚΛΕΙΔΑΡΑ 2281   ΔΗΜΗΤΡΑ  ΤΣΙΠΑ 2342
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥ  2282   ΝΑΤΑΛΙΑ ΤΣΙΡΩΝΗ 2343
ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΡΚΟΥ 2145   ΑΓΓΕΛΙΚΗ - ΜΑΡΙΑ ΤΣΙΤΟΥΡΗ 2344
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΤΣΙΝΗΣ 2361   ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ 2345
ΑΜΑΛΙΑ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗ 2364   ΆΝΝΑ - ΔΑΝΑΗ ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΥ 2346
ΒΕΑΤΡΙΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΦΟΝΙΚΟΛΑ 2284   ΜΑΡΙΑ ΦΩΤΑΡΑ 2347
ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΚΥΡΑΝΟΥΔΗ  2286   ΠΗΝΕΛΟΠΗ  ΧΑΛΑΤΖΟΥΚΑ  2348
ΆΝΤΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2356   ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΑΡΙΑ ΧΟΥΣΙΑΝΙΤΗ  2214
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2370   ΝΕΦΕΛΗ ΕΛΕΝΗ  ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ  2350
        ΆΝΝΑ ΨΥΧΟΓΥΙΟΥ  2351

Δευτέρα 24.02.2020:

  • Έναρξη "Θεωρίας Εργαστηρίου Χημείας Ι"

Η ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΗΣ "ΘΕΩΡΙΑΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ" ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΣΚΗΣΕΩΝ (ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ) ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ

Σάββατο, 09 Νοεμβρίου 2019 15:31

Εργαστήριο Χημείας ΙΙ

Οι Ασκήσεις των επόμενων 4 Εργαστηριακών εβδομάδων θα γίνονται κυκλικά, ξεκινώντας από τη Δευτέρα 11.11.2019. Η σειρά που θα ακολουθηθεί κυκλικά στις ασκήσεις είναι η παραπάνω:

Στους παρακάτω πίνακες φαίνονται οι ομάδες των εργαστηρίων.

Με τη διαφοροποίηση των χρωματικών συνδυασμών φαίνονται οι υποομάδες και ποια θα είναι η άσκηση με την οποία θα ξεκινήσουν την εργαστηριακή εβδομάδα 11 με 15.11.2019.

ΟΜΑΔΑ 1
ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ Α.Μ. 1η ΑΣΚΗΣΗ
ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ 2096 Σύνθεση Ακετυλο σαλικυλικού Οξέος
ΜΕΛΙΤΙΝΗ- ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ 2098
ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ΑΝΟΥΣΗ 2100
ΠΕΤΡΟΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ 2102 Έλεγχος καθαρότητας σκευάσματος Ακετυλοσαλικυλικού Οξέος με αέρια χρωματογραφία
ΝΕΦΕΛΗ ΒΑΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ 2103
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΣΟΥ 2105
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΟΥΛΓΑΡΗ 2107
ΟΡΕΣΤΗΣ ΓΑΤΣΙΟΣ 2109 Κινητική της Αντίδρασης Ιμβερτοποίησης του Καλαμοσάκχαρου
ΙΩΑΝΝΑ ΓΕΜΕΝΕΤΖΗ 2110
ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 2113
ΕΛΙΝΑ ΓΚΟΤΣΙ 2115
ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΩΓΟΣ 2117 Προσδιορισμός Χλωροφύλλης Α και Β με Φασματοσκοπία UV
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΔΙΒΑΡΗ 2120
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΖΗΛΑΚΗ 2122
ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΥ 2131
ΟΜΑΔΑ 2
ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ Α.Μ. 1η ΑΣΚΗΣΗ
ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΡΑΜΠΑ 2133 Σύνθεση Ακετυλο σαλικυλικού Οξέος
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΛΩΝΑΡΗ 2139
ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΚΟΥΤΑΛΑ 2149
ΦΩΤΕΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ ΜΑΣΤΡΟΕΥΘΥΜΙΟΥ 2159
ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΤΖΙΛΙΑ 2195 Έλεγχος καθαρότητας σκευάσματος Ακετυλοσαλικυλικού Οξέος με αέρια χρωματογραφία
ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΡΙΚΑ 2200
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΣΙΓΓΕΝΕ 2202
ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΧΟΥΣΙΑΝΙΤΗ 2214
ΜΑΡΙΟΣ ΚΑΙΣΑΡ ΜΑΡΤΖΟΥΚΟΣ 2005 Κινητική της Αντίδρασης Ιμβερτοποίησης του Καλαμοσάκχαρου
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 2112
ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΡΑΝΔΡΕΑ 2134
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΦΗΣ 2135
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΥ 2137 Προσδιορισμός Χλωροφύλλης Α και Β με Φασματοσκοπία UV
ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΟΛΟΒΟΥ 2141
ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΚΟΜΜΑΤΑ 2142
ΟΜΑΔΑ 3
ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ Α.Μ. 1η ΑΣΚΗΣΗ
ΔΑΝΑΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΟΝΟΦΑΟΥ 2143 Σύνθεση Ακετυλο σαλικυλικού Οξέος
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΥΡΝΗ 2148
ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΖΑΡΑΚΗ 2156
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΑΡΗ 2157
ΓΟΝΤΖΑ ΜΟΥΜΙΝΟΓΛΟΥ 2161 Έλεγχος καθαρότητας σκευάσματος Ακετυλοσαλικυλικού Οξέος με αέρια χρωματογραφία
ΡΟΖΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥΣΓΟΠΟΥΛΟΥ 2162
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΙΜΠΙΛΑΚΗ 2164
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΟΤΣΙΟΣ 2165
ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΠΟΥΡΓΑΝΗ 2167 Κινητική της Αντίδρασης Ιμβερτοποίησης του Καλαμοσάκχαρου
ΑΝΤΩΝΙΟΣ - ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΝΑΔΑΛΗΣ 2168
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΝΑΣΙΟΥ 2169
ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2170
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ 2177 Προσδιορισμός Χλωροφύλλης Α και Β με Φασματοσκοπία UV
ΑΘΗΝΑ ΡΑΠΤΗ 2185
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΧΑΡΙΣΗ 2212
ΟΜΑΔΑ 4
ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ Α.Μ. 1η ΑΣΚΗΣΗ
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ 2205 Σύνθεση Ακετυλο σαλικυλικού Οξέος
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΥΠΟΥ 2206
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΙΛΗΣ 2209
ΜΑΡΙΑ ΦΥΤΟΠΟΥΛΟΥ 2210
ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΪΛΑΔΕΛΛΗΣ 2211 Έλεγχος καθαρότητας σκευάσματος Ακετυλοσαλικυλικού Οξέος με αέρια χρωματογραφία
ΣΤΕΦΑΝΗ ΙΩΑΝΝΟΥ 2215
ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ ΚΟΡΝΤΟΥΝ 2216
ΜΑΡΙΑ ΜΙΧΑΗΛ 2217
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΑΣΗ 2222 Κινητική της Αντίδρασης Ιμβερτοποίησης του Καλαμοσάκχαρου
ΕΛΕΝΗ ΤΟΦΙΑ 2223
ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΕΡΓΙΟΥ 2225
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΥΛΩΝΑ 2226
ΣΤEΦΑΝΗ ΣAΒΒΑ 2228 Προσδιορισμός Χλωροφύλλης Α και Β με Φασματοσκοπία UV
ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΙΡΠΟΥ 2231
ΠΕΤΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 2232
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΟΥΜΠΗΣ 2233
ΟΜΑΔΑ 5
ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ Α.Μ. 1η ΑΣΚΗΣΗ
ΔΑΝΑΗ ΔΑΜΔΑ 2119 Σύνθεση Ακετυλο σαλικυλικού Οξέος
ΟΥΡΑΝΙΑ ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ 2166
ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΠΑΙΞΟΥ 2172
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 2173
ΕΛΕΝΗ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ 2174 Έλεγχος καθαρότητας σκευάσματος Ακετυλοσαλικυλικού Οξέος με αέρια χρωματογραφία
ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ 2175
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ 2176
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΠΑΤΣΙΩΚΑΣ 2178
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΠΕΤΡΗΣ 2179 Κινητική της Αντίδρασης Ιμβερτοποίησης του Καλαμοσάκχαρου
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΕΧΛΙΒΑΝΗ 2180
ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΙΣΣΑΣ 2181
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΟΛΙΤΗ 2182
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΠΡΑΠΑ 2183 Προσδιορισμός Χλωροφύλλης Α και Β με Φασματοσκοπία UV
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΡΑΔΟΣ 2184
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑΚΗ 2186
ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΣΑΡΗΤΖΟΓΛΟΥ 2187
ΟΜΑΔΑ 6
ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ Α.Μ. 1η ΑΣΚΗΣΗ
ΦΑΝΗ ΣΙΑΜΠΑΚΟΥ 2189 Σύνθεση Ακετυλο σαλικυλικού Οξέος
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΙΩΖΙΟΣ 2191
ΘΕΟΔΩΡΑ ΣΤΑΜΚΟΠΟΥΛΟΥ 2192
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΤΕΝΕ 2193
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΦΟΥΓΓΑΡΗΣ 2194 Έλεγχος καθαρότητας σκευάσματος Ακετυλοσαλικυλικού Οξέος με αέρια χρωματογραφία
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ 2196
ΠΕΤΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ 2197
ΓΚΟΥΖΑΛ ΤΟΥΛΙΑΓΚΑΝΟΒΑ 2198
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΛΙΑΝΓΚ 2154 Κινητική της Αντίδρασης Ιμβερτοποίησης του Καλαμοσάκχαρου
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2160
ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΣΕΣΣΕ 2188
ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΑΥΪΔΟΥΛΑ ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 2199
ΙΑΣΩΝ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΣΑΡΜΑΚΛΗΣ 2201 Προσδιορισμός Χλωροφύλλης Α και Β με Φασματοσκοπία UV
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΣΙΟΣ 2203
ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΟΥ 2204
ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ 2097

Μετά το πέρας των παραπάνω ασκήσεων που θα γίνονται κυκλικά, τις επόμενες δύο εβδομάδες που θα ακολουθήσουν θα γίνει η άσκηση «Απομόνωση καφεΐνης από φύλλα τσαγιού»

 

Σελίδα 1 από 3