Δήμητρα Παπαευθυμίου

Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2019 19:25

Εγγραφή φοιτητολόγιο ΑΜ 1929 και ΑΜ 1837

Παρακαλούνται να επικοινωνήσουν τη Δευτέρα με τη γραμματεία ώστε να γίνει εγγραφή τους στο φοιτητολόγιο και να καταχωρηθούν οι βαθμοί τους,

Για το μάθημα Φυσιολογίας Φυτών, η φοιτήτρια με ΑΜ 1929

Για το μάθημα Ανατομίας & Μορφολογίας Φυτών η φοιτήτρια με ΑΜ 1837

Οι τελικοί βαθμοί των προβιβαστέων φοιτητών θα οριστικοποιηθούν σύντομα την επόμενη εβδομάδα, οπότε και δεν θα είναι δυνατή η ενημέρωση του φοιτητολογίου για τα μαθήματα του Εργαστηρίου Βοτανικής.

Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019 22:54

Αποτελέσματα εξέτασης Φυσιολογίας Φυτών

Οι βαθμοί της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2019 για το μάθημα Φυσιολογία Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Οι τελικοί βαθμοί των προβιβαστέων θα αναρτηθούν στο Cronos μέχρι την Πέμπτη 19/9/2019.

Οι βαθμοί της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2019 για το μάθημα Ανατομία & Μορφολογία Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Κυριακή, 14 Ιουλίου 2019 16:31

Βαθμολογία Φυσιολογίας Φυτών

Οι βαθμοί της γραπτής εξέτασης του μαθήματος έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Οι τελικοί βαθμοί θα αναρτηθούν στο cronos την Πέμπτη (18/7).

Καλό καλοκαίρι!

Οι βαθμοί για την εξέταση του Ιούνη 2019 βρίσκονται στο συνημμένο αρχείο.

Οι τελικές βαθμολογίες για το Eργαστήριο του μαθήματος έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Την Παρασκευή 17/5 και ώρες 15:00 - 18:00 στην αίθουσα Δ του Νέου κτιρίου, θα γίνει μάθημα Φυσιολογίας φυτών,

ως αναπλήρωση του προγραμματισμένου μαθήματος που θα χαθεί λογω εκλογών τη Δευτέρα 27/5.

Η εργαστηριακή άσκηση του μαθήματος δεν θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 10/4, λόγω φοιτητικών εκλογών. Η ημερομηνία διεξαγωγής μεταφέρεται την Πέμπτη 11/4 και ώρα 8:30 το πρωί.

Η διάρκεια της άσκησης δεν ξεπερνάει τη μία ώρα.

Ισχύουν οι ίδιοι κανονισμοί των εργαστηριακών ασκήσεων, οπότε απαιτείται η προσέλευση όλων των φοιτητών της ομάδας 2.

Λόγω υπερπλήρωσης της ομάδας 1, οι μετακινήσεις φοιτητών προς την ομάδα 1 δεν είναι δυνατές, εκτός αν υπάρξει αμοιβαία ανταλλαγή με φοιτητές/φοιτήτριες που ήδη βρίσκονται στην ομάδα 1.

Συγκεκριμένα, οι φοιτητές με αριθμούς μητρώου 1992 (ομάδα 2), 2054 (ομάδα 4), 2077 (ομάδα 4) και 2078 (ομάδα 3) που ζήτησαν να μεταφερθούν στην ομάδα 1, θα παραμείνουν στις προϋπάρχουσες εργαστηριακές ομάδες.

Εφόσον είναι εφικτές οι αμοιβαίες ανταλλαγές που επιθυμούν οι φοιτητές, θα πρέπει να το δηλώσουν μέχρι την Παρασκευή 15/2 μέσω email, οπότε και θα κλειδώσουν οι εργαστηριακές ομάδες.

Περαιτέρω αλλαγές των ομάδων και αμοιβαίες ανταλλαγές δεν θα είναι εφικτές για το μάθημα Φυσιολογίας φυτών κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου.

Την Τρίτη 12 Φεβρουαρίου και ώρα 10:00-11:00 θα γίνει εισαγωγή στο μάθημα και στις εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος Φυσιολογίας φυτών καθώς και διανομή εργαστηριακών οδηγών.

Παρακαλούνται να παρευρεθούν όλοι οι φοιτητές του 2ου έτους καθώς και φοιτητές παλαιότερων ετών που θα παρακολουθήσουν το μάθημα συτό το εξάμηνο.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις θα ξεκινήσουν την Τρίτη 19/2, σύμφωνα με το πρόγραμμα.