Δήμητρα Παπαευθυμίου

Οι διαλέξεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν την 1/10, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Την ίδια μέρα (Δευτέρα 1/10), στις 14:00 στην αίθουσα Γ' του νέου κτιρίου θα γίνει εισαγωγική ενημέρωση στα εργαστήρια του μαθήματος και διανομή του εργαστηριακού οδηγού. Παρακαλούνται να παραβρεθούν όλοι οι φοιτητές του 2ου έτους καθώς κι όσοι φοιτητές προηγούμενων ετών θα παρακολουθήσουν τα εργαστήρια.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 8/10, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Για την ορθή διεξαγωγή των εργαστηριακών ασκήσεων, παρακαλούνται όλοι οι φοιτητές να διαθέτουν τα ακόλουθα:

1. Καλυπτρίδες τετράγωνες (1 συσκευασία)
  2. Βελόνα μικροσκοπίας
  3. Λαβίδα με μυτερά άκρα
  4. Ξυραφάκια διπλής όψης (1 πακέτο ξυριστικές λεπίδες)
  5. Μπλοκ σχεδίου Α4, χωρίς γραμμές (ελεύθερου ή ακουαρέλας), τουλάχιστο 12 φύλλων
  6. Μολύβι σχεδίου (κατά προτίμηση μαλακό) και σβύστρα
  7. Εργαστηριακή ποδιά
Δευτέρα, 24 Σεπτεμβρίου 2018 09:37

Βαθμολογία Φυσιολογίας Φυτών

Οι βαθμοί της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2018 για το μάθημα Φυσιολογία Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Οι τελικοί βαθμοί των προβιβαστέων θα αναρτηθούν στο Cronos μέχρι την Παρασκευή 28/9/2018.

Ο φοιτητής για τον οποίο εκκρεμούν εργαστηριακές υποχρεώσεις, παρακαλείται να επικοινωνήσει με τη διδάσκουσα προκειμένου να παρακολουθήσει τις εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος στο εαρινό εξάμηνο (Φεβρουάριος-Ιούνιος 2019).

Οι βαθμοί της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2018 για το μάθημα Ανατομία και Μορφολογία Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Καθώς δεν εκκρεμούν εργαστηριακές υποχρεώσεις απο κάπιοο φοιτητή/φοιτήτρια που εξετάστηκε, οι τελικοί βαθμοί των προβιβαστέων θα αναρτηθούν στο Cronos μέχρι την Παρασκευή 28/9/2018.

Τα αποτελέσματα της γραπτής εξέτασης του μαθήματος έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Τα τελικά αποτελέσματα θα αναρτηθούν στο cronos την Παρασκευή.

Οι βαθμοί του εργαστηρίου Φυσιολογίας Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Η ομάδα 4 θα πρέπει να προσέλθει μια ώρα αργότερα την Τετάρτη 23 Μαϊου, καθώς μέχρι τις 15:00 γίνονται οι προγραμματισμένες εργαστηριακές ασκήσεις του 3ου έτους.

Συνεπώς, η ομάδα 4 θα πρέπει να προσέλθει στις 15:00 την Τετάρτη 23 Μαίου, ώστε να ολοκληρώσουν την 5η εργαστηριακή άσκηση.

Λόγω της επικείμενης αργίας της Πρωτομαγιάς, η εργαστηριακή άσκηση της Τρίτης, 1ης Μαίου θα μεταφερθεί μία μέρα αργότερα.

Συνεπώς τα μέλη της αντίστοιχης εργαστηριακής ομάδας (3) θα πρέπει να έρθουν στο Εργαστήριο Βοτανικής την Τετάρτη 2 Μαίου και ώρα 16:00 (ή αμέσως μετά το εργαστήριο Γενικής οικολογίας) ώστε να ξεκινήσουν την 4η εργαστηριακή άσκηση.

Πέμπτη, 15 Φεβρουαρίου 2018 11:13

Σημαντικό - Ανατομία & μορφολογία Φυτών

Παρακαλείται ο φοιτητής με Α.Μ. 1706 να γραφτεί άμεσα στο βαθμολόγιο ώστε να περιληφθεί ο βαθμός του για το μάθημα.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν την Τρίτη 27/2, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Οι εργαστηριακοί οδηγοί θα διανεμηθούν την Δευτέρα 12/2 (θα γίνει και μικρή εισαγωγή στη χρήση τους), μετά την ολοκλήρωση της εισαγωγικής διάλεξης του μαθήματος Φυσιολογίας Φυτών.