Δήμητρα Παπαευθυμίου

Οι βαθμοί του εργαστηρίου Φυσιολογίας Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Η ομάδα 4 θα πρέπει να προσέλθει μια ώρα αργότερα την Τετάρτη 23 Μαϊου, καθώς μέχρι τις 15:00 γίνονται οι προγραμματισμένες εργαστηριακές ασκήσεις του 3ου έτους.

Συνεπώς, η ομάδα 4 θα πρέπει να προσέλθει στις 15:00 την Τετάρτη 23 Μαίου, ώστε να ολοκληρώσουν την 5η εργαστηριακή άσκηση.

Λόγω της επικείμενης αργίας της Πρωτομαγιάς, η εργαστηριακή άσκηση της Τρίτης, 1ης Μαίου θα μεταφερθεί μία μέρα αργότερα.

Συνεπώς τα μέλη της αντίστοιχης εργαστηριακής ομάδας (3) θα πρέπει να έρθουν στο Εργαστήριο Βοτανικής την Τετάρτη 2 Μαίου και ώρα 16:00 (ή αμέσως μετά το εργαστήριο Γενικής οικολογίας) ώστε να ξεκινήσουν την 4η εργαστηριακή άσκηση.

Πέμπτη, 15 Φεβρουαρίου 2018 11:13

Σημαντικό - Ανατομία & μορφολογία Φυτών

Παρακαλείται ο φοιτητής με Α.Μ. 1706 να γραφτεί άμεσα στο βαθμολόγιο ώστε να περιληφθεί ο βαθμός του για το μάθημα.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν την Τρίτη 27/2, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Οι εργαστηριακοί οδηγοί θα διανεμηθούν την Δευτέρα 12/2 (θα γίνει και μικρή εισαγωγή στη χρήση τους), μετά την ολοκλήρωση της εισαγωγικής διάλεξης του μαθήματος Φυσιολογίας Φυτών.

Οι βαθμοί των γραπτών εξετάσεων έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Οι τελικοί βαθμοί θα αναρτηθούν στο Cronos την Τετάρτη 14/2/2018.

Πέμπτη, 08 Φεβρουαρίου 2018 08:34

Φυσιολογία Φυτών - Έναρξη διαλέξεων

Οι διαλέξεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν στις 12/2, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Οι βαθμοί της γραπτής εξέτασης έχουν αναρτηθεί στο ecourse. Η τελική βαθμολογία θα αναρτηθεί στο cronos την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου.

Εκ μέρους του Αναπληρωτή Καθηγητή του τμήματος Ιατρικής, κυρίου Δημολιάτη Ιωάννη,

Προτείνονται τα ακόλουθα δύο ερευνητικά θέματα για διπλωματική εργασία σε προπτυχιακό επίπεδο:

1. "Διάρκεια ζωής των επιμέρους κυττάρων του σώματος", ιδίως σε συνδυασμό και αντιπαράθεση με τη διάρκεια ζωής των μονοκύτταρων οργανισμών. Η συγκεκριμένη πρόταση, μπορεί να ολοκληρωθεί ως βιβλιογραφική έρευνα, ή να εξελιχτεί σε πειραματική διερεύνηση της ανανέωσης των κυττάρων που αποπίπτονται στον άνθρωπο αλλά και στα υπόλοιπα ζώα, στα φυτά, στους μονοκύτταρους οργανισμούς κ.τ.λ.

2. "Σύγκρουση εγκεφάλου - γονιδιώματος". Οι τρεις τεράστιες βάσεις δεδομένων ενσωματωμένες στο σώμα μας είναι το γονιδίωμα, ανοσολογικό σύστημα, εγκέφαλος. Τι γίνεται αν οι εντολές των τριών βάσεων αντιτίθενται;

Όποιος ενδιαφέρεται, παρακαλείται να επικοινωνήσει με τον:

Αν. Καθηγητή κύριο Δημολιάτη Ιωάννη,

Εργαστήριο Ιατρικής Ψυχολογίας, Τομέας Κοινωνικής Ιατρικής και Ψυχικής Υγείας,

Τμήμα Ιατρικής,Σχολή Επιστημών Υγείας, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Εσωτερικό: 7607