Γραμματεία

Οι εγγραφές – δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2018-2019  αλλά και οι δηλώσεις εξέτασης των μαθημάτων εαρινού για τους επί πτυχίου φοιτητές (μεγαλύτερο ή ίσο του δεκάτου εξαμήνου) ξεκινούν από τη Δευτέρα 22 Οκτωβρίου έως και την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2018.

Όλοι οι φοιτητές καλούνται να δηλώσουν υποχρεωτικά, εντός της προθεσμίας, μέσω του διαδικτύου (https://cronos.cc.uoi.gr) τα μαθήματα του εξαμήνου τους  καθώς και τα μαθήματα προηγούμενων χειμερινών εξαμήνων που δεν έχουν περάσει.

Διευκρινίσεις-Επισημάνσεις:

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ «ΑΠΟΣΤΟΛΗ» ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΤΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΣΑΣ ΕΚΤΥΠΩΝΟΝΤΑΣ.

Η μη υποβολή δήλωσης αποκλείει τη συμμετοχή στις εξετάσεις και την καταχώριση βαθμολογίας.

•  Οι «επί πτυχίω» φοιτητές (μεγαλύτερο ή ίσο του δεκάτου εξαμήνου) θα δηλώσουν και τα εαρινά μαθήματα που θέλουν να εξεταστούν στην εξεταστική Φεβρουαρίου με την προϋπόθεση,  ότι τα έχουν παρακολουθήσει και δηλώσει σε προηγούμενα εξάμηνα. Είναι δήλωση εξέτασης και όχι παρακολούθησης νέων μαθημάτων.

Δήλωση Συγγραμμάτων

•  Η περίοδος δηλώσεων και διανομής συγγραμμάτων των φοιτητών ορίζεται από το αρμόδιο Υπουργείο και γίνεται γνωστή στους φοιτητές με ανακοίνωση από τη Γραμματεία.
  •  Πρέπει να υπάρχει αντιστοίχιση δηλώσεων μαθημάτων και δήλωσης συγγραμμάτων !!!
  •  Από τα προσφερόμενα συγγράμματα ανά μάθημα, ο φοιτητής επιλέγει ένα το οποίο θα του δοθεί δωρεάν από βιβλιοπωλείο της πόλης. Τα υπόλοιπα μπορούν να τα δανειστούν από την Βιβλιοθήκη του Παν/μίου Ιωαννίνων.
  • Η δήλωση συγγραμμάτων γίνεται μέσω της ιστοσελίδας του συστήματος «ΕΥΔΟΞΟΣ» στη σελίδα: http://eudoxus.gr/Students, όπου οι φοιτητές συνδέονται με το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης.

Όσοι δεν έχουν ενεργοποιήσει τους κωδικούς τους στο Uregister, χρειάζεται να προβούν στην διαδικασία ενεργοποίησης αυτών για να προχωρήσουν σε δηλώσεις μαθημάτων.

Πέμπτη, 18 Οκτωβρίου 2018 14:38

"Ημέρα Καριέρας 2018"

Ετοιμάσου για την Ημέρα Καριέρας 2018" του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Η Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας διοργανώνει την "Ημέρα Καριέρας 2018" του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2018, με στόχο να διασυνδέσει τους φοιτητές και τους αποφοίτους του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων αλλά και άλλων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων και τους νέους εν γένει που διαμένουν στην  Ήπειρο με τον επιχειρηματικό και επιχειρησιακό κόσμο.

Την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου, 10:30- 17:00 η  "Ημέρα Καριέρας 2018" είναι  μια σημαντική ΕΥΚΑΙΡΙΑ για:

• να πραγματοποιήσετε συνεντεύξεις -συζητήσεις με στελέχη επιχειρήσεων
  • να διεκδικήσετε μια θέση εργασίας ή  πρακτικής άσκησης
  • να αντλήσετε ενημέρωση αναφορικά με την προοπτική απασχόλησης σε συγκεκριμένες εταιρείες
  • να αντλήσετε ενημέρωση σχετικά με τις απαιτήσεις επαγγελματικών κλάδων που σας ενδιαφέρουν
  • να συναντήσετε στελέχη διαφόρων επιχειρήσεων διευρύνοντας το δίκτυο επαφών σας

Ενημερωθείτε πρώτα για τις συμμετέχουσες επιχειρήσεις στο http://careerday.dasta.uoi.gr

Μελετήστε και ακολουθείστε τις οδηγίες προετοιμασίας για να συμμετάσχετε στην "Ημέρα Καριέρας 2018" στο http://careerday.dasta.uoi.gr

Δηλώστε τη συμμετοχή σας στο link :  goo.gl/2s7DXu

Επικοινωνήστε μαζί μας για κάθε απορία σας! Τηλ. επικ.: 2651007278, 2651008454, 2651009051

Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας

Δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία.

Η ανακοίνωση αφορά υποτροφίες για ερευνητές σε μεταπτυχιακό επίπεδο.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 31/10/2018.

Δείτε το συνημμένο αρχείο για περισσότερες πληροφορίες.

Οι υποτροφίες αφορούν προπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες, καθηγητές πανεπιστημίου, ερευνητές και καλλιτέχνες.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 31/10/2018.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το συνημμένο αρχείο.

Η ανακοίνωση αφορά όσους φοιτητές είναι παιδιά ναυτικών και φοίτησαν κατά το ακαδημαϊκό έτος 20117-18.

Δείτε το συνημμένο αρχείο για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον κανονισμό χορήγησης των βραβείων.

Η ανακοίνωση αφορά την προκήρυξη διαγωνισμού για τη χορήγηση δύο (2) υποτροφιών σε οικονομικά αδύνατους αριστούχους απόφοιτους λυκείου για τη συνέχιση των σπουδών τους σε ΑΕΙ.

Οι υπότροφοι θα κατάγονται από την τέως επαρχία Πεδιάδος Νομού Ηρακλείου, την τέως επαρχία Λασιθίου Νομού Λασιθίου και την πόλη του Ηρακλείου Νομού Ηρακλείου.

Δείτε το συνημμένο αρχείο.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να δουν το συνημμένο.

Ανακοινώνεται ότι η έναρξη της διδασκαλίας του μαθήματος επιλογής «Βιολογία μεγάλων θηλαστικών», θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 22-10-2018.