Γραμματεία

Προκήρυξη του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου
Θεσσαλίας με τίτλο «Γενετική του Ανθρώπου»  για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το συνημμένο αρχείο.

Σύμφωνα με το έγγραφο (http://eudoxus.gr/files/Paratasi_Earinou_2016-17_2.pdf) του Υπουργείου Παιδείας, η διανομή συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο παρατείνεται μέχρι και τις 2 Ιουνίου 2017.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών των Τμημάτων Ιατρικής, Βιολογίας, Φυσικής. Φαρμακευτικής, Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πατρών, δέχεται αιτήσεις για 30 θέσεις μεταπτυχιακών φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.

Προσφέρει εξειδίκευση στις κατευθύνσεις Βιοπληροφορική και Ιατρική Πληροφορική, και λειτουργεί χωρίς δίδακτρα.

Γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι Τμημάτων Επιστημών Ζωής, Πληροφορικής και συναφών Τμημάτων.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων : 15 Σεπτεμβρίου 2017.

Πληροφορίες :

Πανεπιστήμιο Πατρών

Γραμματεία Τμήματος Ιατρικής

Ισόγειο Κτηρίου Προκλινικών Λειτουργιών

26504 Ρίο Αχαϊας

Τηλ. 2610-969114

email : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

website : www.pez.upatras.gr

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το συνημμένο αρχείο.

Παρασκευή, 19 Μαΐου 2017 17:04

Εξέταση Γενικής Φυσικής

Η εξέταση του μαθήματος Γενική Φυσική θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 9 Ιουνίου 2017 στις 15:00-18:00.

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 30 Μαΐου, ώρα 9:30, θα πραγματοποιηθεί Ημερίδα με θέμα "Υγεία και Ασφάλεια στα Ερευνητικά Εργαστήρια" στο συνεδριακό κέντρο Κάρολος Παπούλιας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων την οποία συνδιοργανώνουν το Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, το Ελληνικό Ινστιτούτο Υγιεινής και Ασφάλειας τη Εργασίας και το Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ.

Παρακαλούμε για τη συμμετοχή όλων.

Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Για πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής:

κα Τ. Τζιάλλα, Τ. 26510 83290, Ε:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε τα συνημμένα αρχεία.

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα της εξεταστικής του Σεπτεμβρίου του ακαδημαϊκού έτους 2016-2017 στο συνημμένο αρχείο.

Το πρόγραμμα ενδέχεται να τροποποιηθεί. Σε περίπτωση αλλαγών θα αναρτηθεί εκ νέου στις ανακοινώσεις.

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα της εξεταστικής του εαρινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2016-2017 στο συνημμένο αρχείο.

Εκ μέρους του Ιδρύματος Τεχνολογίας & ΄Ερευνας (ΙΤΕ), θα θέλαμε να σας
ενημερώσουμε ότι έχει αναρτηθεί η προκήρυξη για το Βραβείο Εξαίρετης
Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας για το έτος 2017 στον τομέα των Βιοϊατρικών
Επιστημών.

Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προτάσεων είναι η 30 Ιουνίου 2017.

Το link της προκήρυξης: