Γραμματεία

Παρακαλούμε βρείτε συνημμένα “Προκαταρκτική εκδήλωση ενδιαφέροντος  απασχόλησης προσωπικού για την κάλυψη δράσεων στο πλαίσιο υλοποίησης Ευρωπαϊκών Ερευνητικών Προγραμμάτων του Φορέα Διαχείρισης του Ε.Θ.Π.Ζ.”, την οποία μπορείτε να βρείτε και στην ιστοσελίδα www.nmp-zak.org

Παρακαλούμε βρείτε στα συνημμένα αρχεία την προκήρυξη για το ΠΜΣ «ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΗN BIOIΑΤΡΙΚΗ» Μοριακή Διαγνωστική, Βιοδείκτες και Στοχευμένες Θεραπείες του Τμήματος Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης για το Ακαδ. έτος 2018-19 με προθεσμία αιτήσεων έως 30/9/2018.

Νέα προκήρυξη για εισαγωγή φοιτητών το ακαδημαϊκό έτος 2018-19 στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Κτηνιατρικής του Π.Θ. σε σύμπραξη με το Τμήμα Τεχνολόγων Γεωπόνων του ΤΕΙ  Ηπείρου που οδηγεί στην απόκτηση Μεταπτυχιακού Διπλώματος δύο ειδικεύσεων: ΜΔΕ: Υδατοκαλλιέργειες & ΜΔΕ: Παθολογικά Προβλήματα Εκτρεφόμενων Υδρόβιων Οργανισμών.

Μπορείτε να βρείτε την προκήρυξη και την αίτηση στα επισυναπτόμενα αρχεία.

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) «Γενετική του Ανθρώπου» του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν υποψηφιότητα για την παρακολούθηση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο «Γενετική του Ανθρώπου» για το ακαδ. έτος 2018-19, το οποίο οδηγεί στην απονομή Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΜΔΕ).

Παρακαλούμε να ενημερωθείτε από το συνημμένο αρχείο για την αξιολογική σειρά κατάταξης των φοιτητών που έκαναν αίτηση για συμμετοχή στο πρόγραμμα Erasmus+ ακαδ. έτους 2018-2019.

Βρέθηκαν γυαλιά και κασετίνα στην αίθουσα Δ.

Φυλάσσονται στη Γραμματεία μέχρι να τα αναζητήσει όποιος τα έχασε.

Παρακαλούμε δείτε συνημμένη την Προκήρυξη Μεταπτυχιακών Υποτροφιών του Κοινωφελούς Ιδρύματος Ιωάννη Σ. Λάτση για το ακαδημαϊκό έτος 2018- 2019.

Δείτε το επισυναπτόμενο αρχείο που αφορά την εξεταστική του Σεπτεμβρίου 2017-2018.

Ενημερώνουμε τους ενδιαφερόμενους φοιτητές ότι στον ιστότοπο του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης (http://gpa.uoi.gr) έχουν ανακοινωθεί τα αποτελέσματα κατάταξης και επιλογής των φοιτητών του Τμήματος, που θα πραγματοποιήσουν Πρακτική Άσκηση το Καλοκαίρι 2018 (ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΑ-ΕΣΠΑ-6-2018/12-03-2018).

Τα αποτελέσματα βρίσκονται στην ενότητα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Π.Ι.>Φοιτητές>Αποτελέσματα» (Link: https://goo.gl/TCc5bX).

Για οποιαδήποτε πληροφορία, οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να επικοινωνήσουν με το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης (Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).

At RECETOX (Research Centre for Toxic Compounds in the Environment ) we are looking for highly motivated international PhD students to join our team.

What we offer to our students:

·         4-year Ph.D. programme with financial support for 4 years

·         Interdisciplinary scientific topics

·         Supervision by experienced mentors and excellent scientists and tailored study plan

·         Excellent and state-of-the-art research infrastructure

·         International mobility and internships

·         International and friendly environment

·         Courses developing the transferable skills

Happy to discuss further.

Κind regards,

Aikaterini (Katerina) Kademoglou

Biologist, PhD

Masaryk University - Research Centre for Toxic Compounds in the Environment (RECETOX)