Αλέξανδρο Δευτεραίο

Τετάρτη, 25 Ιανουαρίου 2023 13:51

Καθυστερήσεις αστικών λεωφορείων

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο

Ο Παγκόσμιος Διαγωνισμός Καινοτομίας Brandstorm επιστρέφει!

O Όμιλος L’Oréal προσκαλεί όλους τους ενδιαφερόμενους, φοιτητές και επαγγελματίες όλων των ειδικοτήτων από 18 έως 30 ετών, να συμμετάσχουν στον πιο ανατρεπτικό διαγωνισμό καινοτομίας. Σας κοινοποιούμε στον σύνδεσμο αυτό σχετικό ενημερωτικό υλικό το οποίο μπορείτε να αναρτήσετε στο website και σε οποιαδήποτε άλλη διαθέσιμη πλατφόρμα της σχολής.

Με πάνω από 40.000 συμμετοχές από 65+ χώρες, και 80+ ώρες e-learning, ο διαγωνισμός Brandstorm δίνει πλέον στους διαγωνιζόμενους τη δυνατότητα πιστοποίησης μέσω του Global Online Course Certification System (EOCCS),εμπλουτίζοντας το βιογραφικό τους.

Στο φετινό διαγωνισμό, οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να ανακαλύψουν το νέο playground ομορφιάς (VR,AR,AI,Gaming,Metaverse) και να “σπάσουν” τους κώδικες ομορφιάς, σχεδιάζοντας το δικό τους προϊόν!

Η νικήτρια ομάδα θα κερδίσει μια τρίμηνη επαγγελματική πρακτική στα κεντρικά γραφεία της L'Oréal στη Γαλλία με όλα τα έξοδα καλυμμένα, στο πλαίσιο του προγράμματος Intrapreneurship της L'Oréal.

H Ελλάδα συμμετέχει στον διαγωνισμό που μετρά 30 χρόνια επιτυχημένης πορείας, από το 2003, με την ελληνική ομάδα να καταλαμβάνει το 2013 τη δεύτερη θέση παγκοσμίως ανάμεσα σε 45 χώρες. Η L’Oréal, κάθε χρόνο προσλαμβάνει περίπου 150-200 εργαζομένους παγκοσμίως μέσω του διαγωνισμού.

Σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση είναι διαθέσιμη στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οργάνωση:

• Τμήμα Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών
  • Διεύθυνση 2βάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων

Ομιλητές:

• Γιώργος Θυφρονίτης (Ανοσολογία)
  • Γιώργος Παππάς (Λοιμωξιολογία)
  • Ιωάννα Τζουλάκη (Επιδημιολογία)

Συντονίζει: Παναγιώτης Μπούρχας (Δημοσιογράφος) www.pbnews.gr

Η Μιχαέλα Φίλιου, Επίκουρη καθηγήτρια Βιοχημείας στο Τμήμα μας και συνεργαζόμενη ερευνήτρια στο Τμήμα Βιοϊατρικών Ερευνών του ΙΜΒΒ-ΙΤΕ, είναι μία από τις 3 ερευνήτριες που τιμήθηκαν με τα φετεινά Εθνικά Βραβεία L’Oréal-UΝESCO Για τις Γυναίκες στην Επιστήμη για την έρευνά της «Διερευνώντας νέες θεραπευτικές προσεγγίσεις για νευροψυχιατρικές διαταραχές».

Οι άλλες δύο βραβευθείσες είναι η Μαρία Πετροπούλου, Επίκουρη καθηγήτρια στο Τμήμα Φυσικής, και η Αναστασία-Γεωργία Πίππα, Επίκουρη καθηγήτρια στο Τμήμα Φαρμακευτικής του ΕΚΠΑ.

Τα Ελληνικά βραβεία L’Oréal-UNESCO για τις Γυναίκες στην Επιστήμη (https://www.womeninscience.gr) στοχεύουν στην προώθηση, ενίσχυση και υποστήριξη των επιτευγμάτων των γυναικών, που δραστηριοποιούνται στην έρευνα στον τομέα των Βιοεπιστημών ή των Φυσικών Επιστημών στην Ελλάδα.

Η 11η τελετή βράβευσης του ελληνικού προγράμματος L’Oréal-UNESCO Για τις Γυναίκες στην Επιστήμη είναι διαθέσιμη διαδικτυακά στο https://womeninscience2021.gr μέχρι τις 25 Απριλίου.

l oreal

Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020 13:18

Πρόσκληση Ενδιαφέροντος

Δείτε συνημμένα την πρόσκληση ενφιαφέροντος για την πρόσληψη συμβασιούχου διδάκτορα για τις ανάγκες των μαθημάτων:

• Ανατομία και Μορφολογία Φυτών
  • Φυσιολογία φυτών

Βρείτε στα συνημμένα το με αρ. πρωτ. 3544/19.09.2018 έγγραφο του Διευθυντή του ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ., Δρ. Νεκτάριου Νασίκα, με θέμα "Μοριοδότηση αιτήσεων υποτροφιών υποψήφιων διδακτόρων του Τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών, Π.Ι.".

Σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε με προσοχή τα στοιχεία της φόρμας που θα βρείτε στο σύνδεσμο που ακολουθεί. Η καταγραφή των στοιχείων αφορά τους φοιτητές που έχουν φτάσει στο στάδιο παρουσίασης της Διπλωματικής τους Εργασίας.

Η καταγραφή, αυτή, γίνεται για στατιστικούς λόγους, για ενημέρωση των μελών ΔΕΠ καθώς και για την διευκόλυνση της γραμματείας στην έκδοση του πτυχίου σας.

Καταγραφή των υπο παρουσίαση Διπλωματικών Εργασιών

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΩΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ
των προθεσμιών για την υποβολή εργασιών για τα βραβεία του Ιδρύματος Ανάπτυξης του ΜΕ.Κ.Δ.Ε. του Ε.Μ.Π.

(συνημμένο αρχείο)